Альтернатива

Бізнес-курси по логістиці, фінансам, продажам
ГоловнаДайте волю ринкамЕлектронна дистанційна економіка

Електронна дистанційна економіка

Ідея залучення фахівців з боку для виконання певних завдань не є чимось новим в бізнесі. Замість найму постійного персоналу, наприклад для написання і виробництва рекламних буклетів, деякі компанії укладають контракти на виконання роботи з незалежними укладачами текстів і дизайнерами. Замість того аби виготовляти всі комплектуючі частини своєї продукції, багато виробників купують їх в установленому порядку у постачальників. Замість того аби мати власні відділи для розробки пенсійних і страхових програм або встановлення нової комп'ютерної системи, деякі компанії передають подібні завдання зовнішнім виконавцям.

А якщо розширити цю практику до такої міри, аби мережа постачальників повністю замінила центральную компанію-замовника?

Кажучи інакше, що, якщо замість крупних корпорацій багаточисельні завдання стануть виконувати тимчасові комбінації самостійних дрібних фірм і незалежних професіоналів? Підемо ще далі. Що, якби велика частина "компаній" полягала всього з однієї людини кожна? Аби описати цей спосіб роботи ми з колегою Робом Лойбахером придумали в 1998 році новий термін "е-1апсег" (електронний позаштатний співробітник) для назви самостійних виконавців, об'єднаних мережевий електронним зв'язком, але що не полягають в штаті організациі1.

У електронній дистанційній економіці базовою одиницею є не корпорація, а індивідуальний працівник. Завдання не розподіляються і не контролюються через спеціальну стійку менеджерську мережу, але автономно реалізуються незалежними виконавцями.

Дистанційні "вільні художники" об'єднуються у гнучкі тимчасові мережі для виробництва і продажу товарів і послуг. Коли дана работа закінчена через день, місяць або рік, така мережа розпадається і її члени знову стають незалежними агентами, циркулюючими на галузевому ринку у пошуках наступного проекту.

Такий спосіб організації вже прийнятий у ряді галузей. Мабуть найвідоміший приклад — Голлівуд. Продюсер, режисер, актори оператори, освітлювачі і інші фахівці, багато з яких є незалежними контрагентами, збираються разом з метою зробити один фільм. Після того, як зйомки, монтаж і озвучування фільму закінчені, група розформовується, і пізніше люди знову групуються а інших поєднаннях для інших проектів.

Будівельна промисловість теж все частіше йде по цьому дороги. Водопровідники, електрики, теслярі і інші фахівці — багато хто з них працює самостійно або на дрібні фірми — об'єднуються, аби побудувати будівлю. Коли робота виконана вони різними способами групуються для будівництва інших об'єктів.

Аналогічні організационниє структури відомі і в інших більш традиційних галузях. Багато проектів у сфері інформаційної технології, наприклад, передаються стороннім колективам консультантів і підрядчиків для їх реалізації. Виникають навіть цілі нові галузі, чий бізнес пов'язаний з явищем аутсорсинга.

Така діяльність зосереджена на якійсь цілісній функції, будь то управління людськими ресурсами, ведення бухгалтерії або сервіс, причому все це здійснюється від особи компаній-клієнтів. Ця тенденція відбивається статистикою зайнятості.

По найскромніших оцінках, понад чверть робочої сили США в 2003 році складали вільні позаштатні виконавці (freelancers) того або іншого тіпа2. Вказана цифра не включає людей, що працюють на консалтингові фірми і інші організації які користуються тимчасовими колективами, що створюються під конкретний проект.

І — у котрий раз — отмстім: падіння витрат на комунікацію сприяє розширенню практики фрілансинга (заочной роботи над конкретним проектом) і аутсорсинга. За рахунок зниження витрат пошуку, відбору, підготовки і оплати працівників для даного проекту нові інформаційні технології полегшують організацію тимчасових коллектівов3. А свобода, що забезпечується електронно-мережевим способом роботи, зберігає його особливу привабливість для багатьох людей.


Компанія ebay

Компанія ebay: інтерактивна демократія для споживачів Розглянуті приклади показують, як компанії можуть приймати демократичні рішення, не користуючись якими-небудь спеціальними інформаційними технологіями. Проте наявність сучасних засобів комунікації робить демократичні рішення здійсненними...
Які ще чинники роблять децентралізацію привабливої

Розвиток технологій робить можливим ряд змін, але здійснюються лише ті з них, які дійсно відповідають потребам і прагненням людей. Децентралізованниє організації привабливі тому, що вони дають більшій кількості людей більше...

Альтернатива є

Отже, перший з можливих варіантів — "помістити" в управлінський центр компанії багато людей, ширше делегувати відповідальність в рамках даної ієрархічної по суті структури. Наїбо: леї поширений спосіб — передача повноважень...
Альтернатива є

Так був здійснений остаточний організаційний вибір наших древніх предків: пожертвувати свободою, якою вони володіли при перебуванні свою мисливцями і збирачами коріння, аби отримати взамен економічні і військові переваги великих централізованих...

Облако тегов

аутсорсинга вільні витрат завдання компаній людей мережа незалежними нові об'єднуються організації постачальників проектів самостійних спосіб така технології тимчасові фірми фахівці


Компанія Elance Inc

У організованій на основі мережевого електронного зв'язку економіці (е-lance-economy) люди постійно групуються і перегруповуються в колективи, що створюються для вирішення окремих проблем.
Аби робити це, потрібна маса інформації. У...

Дивіться також


Компанія Elance Inc

У організованій на основі мережевого електронного зв'язку економіці (е-lance-economy) люди постійно групуються і перегруповуються в колективи, що створюються для вирішення окремих проблем.
Аби робити це, потрібна маса інформації. У...
Альтернатива