Альтернатива

Бізнес-курси по логістиці, фінансам, продажам
ГоловнаЯк формувати гільдії

Як формувати гільдії

Сучасні всілякі організації вже сьогодні виконують деякі ролі гільдій. Багато хто з них міг би досить легко розширити діапазон своїх послуг.

Професійні суспільства. Багато професійних суспільств надають своїм членам можливості страхування підвищення кваліфікації і професійної соціалізації. Так Асоціація але обчислювальній техніці (Association for Computing Machinery) співтовариство комп'ютерних фахівців — надає послуги з професійного працевлаштування, медичного страхуванню, страхуванню життя, проведенню конференцій, допомозі з публікаціями, оформленню кредитних карт, знижок на програмних продукти і по довічному користуванню електронною поштою. Оскільки все більше членів професійних співтовариств вирушають з постійного місця служби в корпораціях, такі об'єднання можуть стати новим професійним місцем існування.

Галузеві профспілки. Сьогодні ми зазвичай вважаємо, що головна роль галузевих профспілок — це торг з адміністрацією по приводу колективних трудових договорів. Але якщо крупні корпорації, з якими ведуть переговори профспілки, зникнуть, то останні можуть розвинутися в гільдії, що значно більше роблять для своїх членів. Врешті-решт, профспілки з давніх пір забезпечували пільги і посібники, що дозволяли працівникам зберігати накопичений пенсійний кредит при переході від одного наймача до іншого (наприклад, в будівництві і індустрії розваг).

Інколи профспілки давали направляння на роботу (наприклад "профспілкові біржі праці" на початку XX століття), а також можливість соціалізації і тимчасову матеріальну допомогу. В майбутньому універсальні профспілки (full-service unions), як називає їх мій колега по Массачусетському технологічному інституту Том Коучан, будуть, мабуть, розширювати діяльність по наданню послуг своїм членам, включаючи діяльність по працевлаштуванню перепідготовку кадрів і страхованіє12. Окремі профспілки типа АФТ/КПП *, вже почали вести такого роду переговори13.

Може статися і так, що зміниться вміст діалогу між профспілками і компаніями. Раніше переговори відбувалися приблизно так:

Компанії. Ми повинні робити гроші.

Профспілки. Ви зобов'язані предзалишати нам хороші робочі місця.

А ось як може звучати новий діалог: Компанії, Як нам встигати за змінними вимогами ринку?

Профспілки. Як ми можемо допомогти своїм членам стати економічно ефективними?

Аби зіграти свою роль, профспілкам, ймовірно, буде потрібно частково відмовитися від контролю. У минулому, аби ефективно домовитися з крупними (а інколи монопольними) компаніями профспілкам доводилося зберігати власну монополію об'єднання робітників даної професії. Але якщо профспілки більші не торгуватимуться з адміністрацією, ця монополія виявиться зовсім непотрібною. Насправді, без неї вони, мабуть, краще би служили своїм членам. Історія конкурентних вільних ринків показує, що робітникам частіше вигідно мати багато профспілок або гільдій, що змагаються за те, хто надасть більше кращих послуг за менші ціни.

Фірми за поданням тимчасового персоналу. Сьогоднішні бюро, надаючі временних працівників, також напевно, могли б перетворитися на гільдії. Вже зараз багато з цих фірм пропонують переваги, схожі на тих, що забезпечуються традиційними працедавцями: відпустку і оплату лікарняних страхування здоров'я і пенсії, навчання, допомога в кар'єрі і навіть право придбати акції за пільговою ціною. Наприклад, фірма Aquent Associates, що базується в Бостоні, надає тимчасових працівників, не лише гарантує їм страхування здоров'я, пенсії і оплачувана відпустка, але і надає всемірну допомога в кар'єрі. Остання послуга називається на фірмі Aquent "ваш особистий Джері Магуайр" — натяк на голлівудський фільм про одного агента, який виступав за професійних спортсменів.

Асоціація випускників коледжів. Гільдії, напевно, можуть виникнути з асоціацій випускників коледжів. Багато людей випробовують сильну, таку, що продовжується все життя родинну зв'язок з коледжами і однокурсниками. Ряд асоціацій вже надають випускникам деякі послуги, дооториє здійснювали би гільдії. Асоціація випускників Массачусетського технологічного інституту, наприклад, надає допомогу в пристрої на роботу по професії, в публікації статей, користуванні електронною поштою, проведенні широких зустрічей і продовженні освіти.

Немає жодних причин, чом би їй не стати головним професійним будинком для якоїсь частини своїх членів.

Нові організації. Професійні гільдії майбутнього можуть також розвинутися з названих вище компаній нового типа.

Наприклад, в 2003 році ebay почала пропонувати страхування здоров'я "повноважним продавцям" 30 тисячам своїх найактивніших торговцев14. Л що недавно почала діяти в Нью-Йорку некомерційна компанія Working Today фокусує свої дії на підтримці незалежних позаштатних працівників з Силіконової долини. Компанія вже пропонує цим людям різні види страхування — здоров'я, життя, непрацездатності — і ряд фінансових послуг, у тому числі ведення пенсионних і чекових (без комісії) рахунків. Кінець кінцем Working Today сподівається розширити свій сервіс і на інші співтовариства незалежних професіоналів.

Традиційні корпорації. Навіть звичні нам корпорації могли б стати гільдіями. Що, якщо компанії перестануть бачити свою основну роль в тому, аби вказувати працівникам, як задовольнити вимоги клієнтів? Раптом вони зрозуміють, що шукати і утримувати клієнтів це справа співробітників? Що, якщо дохід кожного залежатиме від якості виконаної роботи? І що якщо головна роль компанії полягатиме в тому, аби всього лише забезпечити міцний будинок і комплекс корисних послуг, аби допомогти людям ефективно виконувати свою роботу добре? Дійсно що, якби компанії розглядали основних клієнтів як власних службовців, чию роботу вони підтримують?

У деяких стосунках такий світ, мабуть, не буде дуже відрізнятися від звичного нам нинішнього світу. Безліч людей все ще працюватимуть на тих жекрупні корпорації. Але технологічні процеси, філософія і підходи цих компаній, напевно зміняться на 180 градусів в порівнянні з нинішніми.

В усякому разі, ми всі повинні думати про те, як найкращим образом поклопотатися про незалежних працівників в умовах нашої економіки, що прискорюється, незважаючи на те, хто задовольнятиме їх потреби: існуючі організації, які розширять свою роль, або організації абсолютно нового типа, або трансформовані варіанти крупних корпорацій.


Загальна демократія в корпорації Visa International

Демократичні структури ухвалення рішень можуть бути використані і у відносинах між компаніями, а не лише усередині них. Розглянемо ситуацію, в якій виявилися в кінці 1960-х років Bank of America і...
Внутрішні ціни можуть допомогти

Внутрішні ціни можуть допомогти індивідуалізувати сервіс Такого ж роду процес личить і для орієнтування виробництва на местниє умови. Сьогодні, якщо торгівельний представник відчуває, що прискорення доставки даного замовлення допоможе ощасливити...

Від царств до демократій

Від царств до демократій: винахід друку, розвиток міст і повернення до децентралізації Приблизно за 500 років до Р.Х. греки запропонували радикальну ідею: влада повинна мати висхідний, а не низхідний характер....
Компанія Topsy Tail

Чудовим прикладом того, як далеко може зайти аутсорсинг (навіть без нових інформаційних технологій), є невелика компанія Topsy Tail. Розташована в Далласі, штат Техас ця компанія виготовляє пластмасові перукарські інструменти. За...

Облако тегов

асоціація випускників гільдії здоров'я клієнтів компанії корпорації мабуть надає незалежних організації послуг почала працівників професійних профспілки роботу стати страхування членам


Коли децентралізація має сенс

НЕЗАБАРОМ Після того, як ЛУ ГЕРСТНЕР в 1993 році став генеральним директором IBM, він прийняв, за його словами, "напевно найважливіше рішення в своїй кар'єрі" На той час багато службовці в...

Дивіться також


Кожен може побачити картину в цілому

В даний час сотні співробітників Intel займаються розміщенням виробничих ресурсів. Менеджери виробничих ліній змагаються за виробничі потужності підприємств. Торгівельні представники лобіюють здобуття продукції для своїх замовників. Групи стратегічного планерування, плановики...
Альтернатива